Stwórz pierwsze powiadomienie

Pamiętaj o dostosowaniu sposobu wyświetlania i wyglądu do Twojej strony!

Krok 1. Przejdź do swojego Pulpitu wybierz preferowaną kampanię, a następnie „Stwórz powiadomienie”.

Krok 2. Wybierz typ powiadomienia które chciałbyś wyświetlić na swojej stronie. Wyróżniamy podstawowe: Ostatnia Konwersja, Licznik Konwersji, Licznik Odwiedzin, Losowa Opinia i Box Informacyjny i pozostałe dodatkowe z których również na pewno skorzystasz.

Krok 3. Na przykładzie "Ostatniej konwersji". W podstawowych danych umieść tytuł, opis, adres URL obrazka - np. ze stron takich jak icons8.com czy giphy.com.

Adres URL po kliknięciu to adres podstrony na którą skierujesz ruch po kliknięciu w powiadomienie.

Przejdź do sekcji Ustawienia wybierz gdzie i jak ma się wyświetlać powiadomienie (umieść reguły, aby wyświetlać je na konkretnych podstronach). Optymalne ustawienia to np. po 2 sekundach wizyty użytkownika na stronie, czy po przejrzeniu 30% strony.

Pamiętaj o sekcji Wyświetlanie - optymalny czas wyświetlania powiadomienia to 9-12 sekund, ustaw pozycję wyświetlania i to czy ma się pojawić przycisk z możliwościa zamknięcia powiadomienia.

W sekcji Wygląd zadbaj aby kolory powiadomienia były kompatybilne z Twoją stroną.

Pamiętaj o danych! To na nich opiera się sens wyświetlanych powiadomień opartych o realne dane. Webhook URL skopiuj i umieść w sekcji Webhook swojego systemu wybierając zdarzenie jak np. ORDER.CREATE. Więcej o webhookach znajdziesz w menu po lewej stronie w sekcji Webhooki i integracje - osobno dla każdego systemu na którym postawiona jest Twoja strona/sklep internetowy. Zmienne które znajdują się w Webhookach umieszczaj w nawiasach klamrowych np. {name} kupił/a w naszym sklepie {product.name}.

Zaktualizuj powiadomienie. Pamiętaj o zmianie statusu powiadomienia na AKTYWNY!

Ta porada nie była dla Ciebie pomocna? Wyślij wiadomość na adres [email protected], pomożemy Ci możliwie jak najszybciej.